Nissan Qashqai Dizel Otomatik İnceleme (2019/10)

Uzun yıllardır yollarda gördüğümüz Nissan Qashqai C SUV segmentinde çıktığı yıllar ve bir süre boyunca bu segmentin standartını belirleyen bir model olmuştu. Ancak eskiyen yüzü ve her ne kadar güncellensede teknolojileri ise yeni C SUV ların karşısında aynı iddiayı maalesef sürdüremiyor. Dizel motoru hala performanslı ve verimli olsa da rakiplerindeki tam otomatik ve çift kavramalı şanzımanların yanında CVT şanzıman biraz hantal ve keyifsiz kalıyor. Ayrıca iç multimedya sistemleri ve tasarımı artık ben eskidim beni değiştir diyor. İç hacim ve bagaj konusunda ise rakiplerinin az da olsa gerisinde kalıyor. Özetle eğer 2019 yılında bir C SUV almak niyetinde iseniz, daha güncel olan rakiplere bakmak mantıklı olacaktır.

Fiyat Listesi : https://www-europe.nissan-cdn.net/content/dam/Nissan/turkey/fiyat-listesi/Nissan-T%C3%BCrkiye-2019-MY-Ozet-Fiyat-Listesi-02102019.pdf

Not : Ürün puanlaması bulunduğu segment ve fiyat skalasına göre yapılmaktadır. Yani segment içi değerlendirmedir. Üst segment ürünlerden yüksek puan almış olabilir, sebebi kendi segmenti içerisinde değerlendirilmesidir. Ürün segment ve skalası yazının sonunda bulunmaktadır.

Nissan Qashqai Dizel Otomatik

7.2

Motor Şanzıman

7.5/10

Yakıt Tüketimi

8.7/10

Tasarım - Multimedya

6.5/10

İç Hacim ve Bagaj

6.0/10

Malzeme Kalitesi

7.5/10

Artılar

  • Motor
  • Yakıt Tüketimi

Eksiler

  • Şanzıman
  • Multimedya - Teknoloji
  • İç Hacim