OnePlus 7 Pro İnceleme (2019/11)

Bir dizi OnePlus değerlendirmesi ile karşınızda olacağım. 2019 Mayıs ayında piyasaya çıkan OnePlus 7 Pro ilk değerlendirme olacak. Saygın incelemeleri tetkik ettikten sonra bu yazıyı kaleme alıyorum.

Sonda söyleyeceğimi başta söyleyeyim. OnePlus 7 Pro çıktığı 2019 yılı Mayıs ayında en çok beğenilen amiral gemisi akıllı telefon olmuş ve bütün editörler tavsiye etmekten çekinmemiş. 2019 yılı başındaki en hızlı donanımsal platformları bünyesinde bulunduran telefon çok güzel iş çıkartıyor.

OnePlus 7 Pro Ekran

OnePlus 7 Pro yu diğer amiral gemilerinden ayrıştıran en temel özelliği ise ekranı ve tepki süreleri. 90Hz ekranı ile gerçekten hızlı ve tepkisel bir deneyim sunuyor ve fark yaratıyor. Ayrıca yanlardan kavisli ve herhangibir çentik barındırmadığı için çok güzel bir deneyim yaşatıyor. bir diğer fark yaratan özellik ise UFS 3 tipi depolama kullanması ki 90Hz ekran ile birleşince inanılmaz tepkisel bir deneyim sunuyor.

Arayüz olarak ise OnePlus tarafından geliştirilen Oxygenos çok sadece ve saygın editörlerin ciddi beğenisini kazanmış durumda. Zaten Android güncellemeleri ile de hızlı olan OnePlus akıllı tercihler yapıyor.

Stereo hoporlörün ses kalitesi ise gayet güzel ve tatmin edici.

OnePlus 7 Pro Kamera Özellikleri

Kamera ise OnePlus 7 Pro‘nun en zayıf özelliği. Aslında bir amiral gemisi kadar iyi çekebiliyor fakat eksikleri var ve en iyisi olduğu söylenemez. Amiral gemi modelleri arasında alt sıralarda kalıyor. Orta-Üst seviye telefonlardan ise biraz iyi gibi fakat orta-üst seviyede de rekabet edebilecek cihazlar olabilir. Fakat bu tercihleri çok olumsuz etkilememeli çünkü neticede yine çok güzel foto ve video’lar çekiyor. Sadece en üst seviye noktasına gelebilmiş değil. Ayrıca pop-up olarak çalışan ön kamera yüz tanıma ile de açabiliyor ve pop-up olmasına rağmen gayet hızlı fakat kullanılması tavsiye edilmiyor. Pop-up kamera ömrü 200.000 kere çalışmak üzere bir garanti ile geliyor. Zaten biyometrik bir tanıma olmadığı için kamera ile yüz tanıma pek güvenli değil. Ekran altına yerleştirilen ve çok hızlı çalışan parmak izi okuyucu gayet kullanışlı. Bu arada pop-up kamera düşmelere karşıda bir önlem ile geliyor. Telefon elinizden düştüğünü tespit edip pop-up kamerayı düşme esnasında hızlıca kapatıyor.

OnePlus 7 Pil Ömrü – Şarj Hızı

OnePlus 7 pil ömrü ise 2 günü çıkarmaya çok yaklaşıyor ve gayet uzun süreler idare ediyor. 30W hızlı şarj ile full pil dolumunu 1 saat 20dk civarı tamamlayabiliyor fakat 0 dan %50 gibi seviyelere 10-15 dk gibi kısa sürelerde gelebiliyor.

Fiyat performans olarak ise OnePlus modelleri bence rakipsiz, OnePlus 7 Pro da farklı değil.

OnePlus 7 Pro Fiyat : https://www.sahibinden.com/cep-telefonu-modeller-oneplus-7-pro

OnePlus 7 Pro Antutu Skoru : 369.000
OnePlus 7 Pro Geekbenck MultiCPU : 11049

OnePlus 7 Pro Özellikleri

8.8mm kalınlık. Android 9.0; OxygenOS 9.5.11. 128GB/256GB depolama, sd car slotu bulunmuyor.

6.67″ 1440×3120 pixels.

48MP. 2160p.

6-12GB RAM. Snapdragon 855.

4000mAh.

Not : Ürün puanlaması bulunduğu segment ve fiyat skalasına göre yapılmaktadır. Yani segment içi değerlendirmedir. Üst segment ürünlerden yüksek puan almış olabilir, sebebi kendi segmenti içerisinde değerlendirilmesidir. Ürün segment ve skalası yazının sonunda bulunmaktadır.

OnePlus 7 Pro

9.5

Ekran

9.7/10

DONANIM (CPU-RAM GENEL HIZ)

9.7/10

kamera

8.3/10

tasarım malzeme kalitesi

9.6/10

fiyat performans

10.0/10

Artılar

  • Ekran
  • Donanım özellikler
  • Fiyat performans

Eksiler

  • Kemera daha iyi olabilirdi