tetkikci.com nedir?

tetkikci.com sizin için saygın yayınların ilgili ürün ile ilgili incelemelerini izleyip-okuyarak hızlı karar vermeniz gereken durumlarda yardımınıza koşan bir sitedir.

Bir sürü incelemeyi sizin için okuyor-izliyor ve ürünler hakkındaki ortak görüşleri özet olarak sizlere aktarıyoruz.

tetkikci puanı nedir?

İlgili ürünün kendi fiyat segmenti ve benzer özellikteki rakipleri ile kıyaslayıp alınabilme puanıdır. Bu puan 8.5 ve üzerinde olur ise ürünü almakta tereddüt etmenize gerek yok. Fakat unutmayın benzer kategoride daha iyi ürünler de olabilir.

İncelenen her ürünün yanına yıl bilgisi mutlaka yazılır. Ürün puanlarını değerlendirirken incelenmenin yapılmış olduğu yılı göz önünde bulundurmanız gereklidir. 2019 yılında 2016 yılındaki bir değerlendirmeye göre alışveriş yapmak istemezsiniz.

Çok Önemli Bir Konu!
Ürünlere verilen puanlar kendi segmenti ve fiyat aralığı içinde değerlendirilmektedir. Örnek vermek gerekir ise bu yılın en üst segment telefonlarından birisi olan IPhone 11’e kamera’da 95 verilmiş ise ve yine kendi segmentindeki en iyi telefonlardan birisi olan Xiaomi Mi 9T’ye 95 verilmiş ise bu ikisinin de aynı kalitede fotoğraf çektiğine işaret etmez. IPhone 11 tabii ki daha iyidir. Hepsi kendi segmentindeki cihazlara göre puanlandırılmıştır.