Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box (2019/11)

Akıllı televizyonlar uzun zamandır hayatımızda fakat TV ler üzerindeki akıllı özellikler yeterince verilmli çalışmayabiliyor. Ayrıca bir çoklarında hala akıllı olmayan televizyonlar mevcut.

Android TVBox lar genellikle standart android versiyonlarını biraz değiştirerek satılıyor fakat Mi Box S ise Android TV işletim sistemi ile geliyor. Temelde standart Android olsa da Goolge tarafında akıllı TV ve TVBox’lar için özelleştirilmiş bir versiyon.

Bundan önceki sürüm olan Xiaomi Mi Box da aslında gayet güzel bir cihaz fakat arada bir donma, kapandıktan sonra elektriğini çıkarıp takmadan çalışmamak gibi bazı sıkıntıları vardı. Mi Box S de ise bu sıkıntılara rastlamadık.

Hızı ise gerçekten çok iyi ve Netflix, Youtube, Spotify gibi uygulamaları çok hızlı çalışıyor ayrıca görüntü kalitesi de gayet güzel. 4K nın hakkını veriyor, ayrıca HDR destekli bir televizyonunuz var ise Youtube üzerindeki HDR videolar ayrı bir keyif veriyor.

Standart joypad’lar ile bağalanabilen Xiaomi Mi Box S joypad destekli oyunlar ile oyun konsolu benzeri biçimde kullanılabiliyor.

Kumandasına ise ayrı bir başlık açmak gerekiyor. Bluetooth ile çalışan kumanda herhangi bir biçimde kutuyu görmesede çalışmaya davam ettiriyor. Ayrıca tepkileri ve tuşların basış hissi çok yerinde. Üzerindeki Netflix kısa yoluda işer yarar bir kısa yol.

Chromecast desteği ile telefon ve ya bilgisayarınızın ekranını da kablosuz olarak aktarılabiliyor. Aktarım hızı ise standart Chromecast mantığı. Bir miktar gecikme var.

Fiyat : https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-box-s-4k-android-tv-box-media-player-hdr-dolby-dts-chromecast-p-HBV00000EUG10

Not : Ürün puanlaması bulunduğu segment ve fiyat skalasına göre yapılmaktadır. Yani segment içi değerlendirmedir. Üst segment ürünlerden yüksek puan almış olabilir, sebebi kendi segmenti içerisinde değerlendirilmesidir. Ürün segment ve skalası yazının sonunda bulunmaktadır.

Xiaomi Mi Box S 4K Android TV Box

9.1

Tasarım

9.5/10

Video Kalitesi

8.7/10

Ses Kalitesi

8.5/10

Kumanda Kontrol

9.5/10

Uygulama Desteği

9.5/10

Artılar

  • Kumanda kontrolleri
  • Ses görüntü kalitesi
  • Fiyat Performans

Eksiler

  • Daha fazla port olabilirdi