Yeni VW Passat İnceleme (2019/11)

Saygın otomobil editörlerin incelemelerini izledikten sonra yeni Passat tetkiki ile karşınızdayız. Yeni Passat olarak çağırılmasına rağmen aslında gerçekleşen makyaj.

Yeni Passat 1,5 lt TSI 150 PS benzinli, 1.6 lt TDI 120 PS, 150 PS ve 240 PS’lik iki farklı güç seçeneğine sahip 2.0 lt TDI dizel motor seçenekleri ile karşımıza çıkıyor.

Yeni Passat’ın donanım seviye isimlendirmesi de değişti, bunlar boştan doluya doğru Impression, Business ve Elegance.

Yeni Passat‘ın en büyük yenilikleri ise teknolojisinde. Yeni bilgi eğlence sistemi büyüyen ekranı ve hızı ile göz dolduruyor, ayrıca ses kalitesi de gayet güzel. Hayalet ekran ise biraz küçülerek görsel tasarımında iyileştirmelere gidilmiş. Yarı otonom sürüş sistemi de artık mevcut. 0 km ile 200 km arasında aracı hareket ettirebiliyor.

Arka tasarımında ise ortaya yerleştirilmiş yeni Passat yazısı dikkat çekiyor. Aracın içinde ise en dikkat çeken ve eleştirilen değişiklik saatin kaldırılarak yerine Passat yazısının getirilmesi. Bu kadar Passat biraz fazla sanki!

Ön yolcu koltuğuna masaj opsiyonu da gelen Passat Elegance donanım paketinde R-Line dış donanım paketi ile birlikte de alınabiliyor. En sportif ve güzel görünen ek paket de R-Line zaten.

En üst paket 2.0 4Motion seçeneğinin 560.000 liralık fiyatı ise göz bebeklerini yerinden çıkartıyor.

Türkiye koşullarında D segmentinde bir araç düşünülüyorsa 2019’un son dönemleri için yine aynı grubun Superb modeli çok daha çekici görünüyor.

Fiyat : https://binekarac2.vw.com.tr/apps/fiyatlar/fiyatlar.html

Not : Ürün puanlaması bulunduğu segment ve fiyat skalasına göre yapılmaktadır. Yani segment içi değerlendirmedir. Üst segment ürünlerden yüksek puan almış olabilir, sebebi kendi segmenti içerisinde değerlendirilmesidir. Ürün segment ve skalası yazının sonunda bulunmaktadır.

Yeni VW Passat

9.2

motor şanzıman

9.3/10

yakıt tüketimi

8.7/10

tasarım multimedya

8.8/10

iç hacim ve bagaj

9.6/10

malzeme kalitesi

9.7/10

Artılar

  • Yeni multimedya sistemi
  • Her zamanki malzeme kalitesi

Eksiler

  • Eskiyen tasarım
  • Saatin kaldırılıp yerine Passat yazısı gelmesi
  • Arkadaki Passat yazısı
  • Değişmeyen motor seçenekleri
  • Fiyat